Lietas, ko veiksmīgi cilvēki dara atšķirīgi no pārējiem

Mums katram ir sava pasaules sajūta, kurai uzticamies. Ja mūsu dvēsele un miesa ir vesela, mēs ikdienā īpaši nedomājam, kā rīkoties – dabīgais pašsaglabāšanās instinkts liek mums iekļauties sabiedrībā, būt pilnvērtīgiem tās locekļiem, izjūtot prieku un labpatiku par dzīvi. Taču – ko darīt, ja nevēlamies, neizjūtam vajadzību dalīties savos atklājumos, iespaidos, pārdomās par pasauli? Ko darīt, ja neapmierinātība ņem virsroku? Tad ir jāanalizē cēloņi, kas Tev liek justies slikti. Iespējams, ka vajag vērsties pie drauga – kamēr atjaunojas uzticēšanās pašam sev. Pēc tam atkal jāizveidojas arī veselīgai attieksmei pret sevi un apkārtējiem.

Veiksmīga cilvēka definīcija nav atrodama nevienā enciklopēdijā. Nav izveidots tik aptverošs izdevums, lai tajā būtu paskaidrota ikviena cilvēka veiksmes formula, jo tikai tāda būtu pilnīga Veiksmes vārdnīca. Ko mums darīt? Sāksim katrs ar sevi pašu.

Man veiksmīgs cilvēks ir gandrīz sinonīms veselam cilvēkam. Kāda dabas dota un paša izveidota veiksme ir veselība! Vesels cilvēks ir spējīgs nodrošināt sevi, nopelnīt daudz vairāk, kā pašam nepieciešams, un – palīdzēt arī citiem. Vesels cilvēks ir pašapzinīgs cilvēks, kurš pat finanšu problēmu posmā varēs paļauties uz saviem un, galējā gadījumā, dabas, likteņa un citādi nosaucamiem ārējiem spēkiem. Kaut kur lasīju: jāsaprot, kādā veidā esi nokļuvis situācijā, par kuru Tu saki – tā ir veiksme, un jādara šī darbība (vai darbības) pieckārt cītīgi. Tādējādi Tu aizvien saglabā un attīsti labvēlīgu klimatu veiksmei.

Latviešu tautasdziesmas ir vesela gudrības krātuve – iesaku palasīt, kad esi sapratis, ko īsti vēlies atrast! Kad man pietrūkst padoma, kā rīkoties, dažreiz atveru tautasdziesmu krājumu. Reiz kādā acīmredzot emocionāli un garīgi iztukšotā laikā mani uzrunāja šāds pants:

  • Kad rakstiņu nemācēju,
  • Paskatos paraugā.
  • Kad dzīvot nemācēju,
  • Paskatos ļautiņos.

Tātad – vispirms ieskaties pats sevī. Atrodi senākus savas rīcības paraugus, kas Tevi spētu iedvesmot jauniem darbiem. Neklausies balsīs, kas Tev atgādina pagātnes neveiksmes! Meklē pozitīvos piemērus. Kad esi noskaņots pozitīvi, Tu esi atvērts labajam, veiksmei, un pie Tevis atnāk pozitīvās lietas. Ja nespēj ieraudzīt savus panākumus vai meklē pilnīgi jaunas takas un pieredzi – lūkojies, ko darījuši cilvēki pirms Tevis. Kam jāgatavojas, piemēram, iekarojot Everestu? Izlasi kādu slavena sportista, valstsvīra, uzņēmēja dzīvesstāstu: kam viņi pievērsuši uzmanību, pirms sasnieguši augstos panākumus?

Tāpat padomā par vārdu „drosme”. Ne vien bizness un karjera prasa uzņēmību. Visīstākā drosmes izpausme ir radīt bērnus – cilvēkus, kas veidos civilizācijas nākotni. Tā ir atbildība, kuras otrs vārds tiklab varētu būt – varonība.

Veiksmīgi cilvēki… paskaties sev apkārt. Cik cilvēkiem savā lokā Tu vēlētos līdzināties? Veido ap sevi tādu ļaužu kopu (vai iekļaujies tajā), kas atbilstu Taviem priekšstatiem par veiksmīgu personību – tā Tu ātrāk nonāksi pie sava mērķa. Tomēr arī atceries, ka Tev ir pašam savs ceļš. Katram ir sava misija, kas kā neredzama stīga vijas caur Tavu dzīvi. Varbūt šajā dzīves posmā Tevi interesē ārišķīgās lietas un sasniegumi. Tas nekas. Kļūdu nav – ir tikai pieredze, kas Tevi bagātina. Esot cilvēkam, pats interesantākais ir iziet cauri visiem šiem attīstības posmiem, lai nostiprinātu katru dzīvē gūstamo mācību. Arī vēlme kļūt veiksmīgam ir mācību stunda. Ļaujies tai, meklē savus paņēmienus, kā sasniegt iecerēto. Bet vienmēr atceries par galveno – tuviem cilvēkiem, tiem, kuri Tev iet blakus un balsta Tevi ar savu mīlestību.

Advertisements
This entry was posted in Visi jaunumi and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.