Uzkrājums ar apdrošināšanu

Uzkrājums ar apdrošināšanu ir brīvo līdzekļu uzkrājumu veidošana un dzīvības apdrošināšana vienlaicīgi.

Veidojot šādus uzkrājumus var veikt gan vienreizējas lielākas iemaksas, gan mazākas ikmēneša iemaksas. Līgums par šādu iemaksu veikšanu ir jānoslēdz vismaz uz 5 gadiem. Termiņi var būt daudz lielāki, taču tiem jābūt līdz maksātāja 65 gadu vecuma sasniegšanai.

Uzkrājumu pārvaldītājs piemēros komisijas maksas. Jārēķinās ar komisijas maksām, lai segtu uzkrājumu pārvaldītāja administratīvos izdevumus un maksājumiem Finanšu un kapitāla tirgus komisijai. Komisijas maksas var atšķirties, tādēļ izvēloties pārvaldītāju tā ir viena no niansēm, kam jāpievērš uzmanība, jo komisijas maksājumi var būt nesamērīgi lieli salīdzinot ar ieguvumu.

Par šāda veida iemaksām pienākas nodokļu atvieglojumi, tieši tāpat kā par iemaksām pensiju 3.līmenī. Uzkrājumu  maksājumi nedrīkst pārsniegt 10% no gada bruto ienākumiem, tad var atgūt samaksāto iedzīvotāju ienākumu nodokli, kas uz doto brīdi ir 23%.

Uzkrātos līdzekļus var izvēlēties saņemt vienā reizē, vecumu, kad vēlaties tos saņemt, jūs nosakāt pie līguma slēgšanas vai kā alternatīvu var izvēlēties saņemt maksājumus katru mēnesi. Ikmēneša maksājumu ir sava veida alternatīva privātajiem pensiju fondiem.

Līdzekļu pārvaldītāji naudu iegulda ieguldījuma fondos. Ir iespējas izvēlēties kādos fondos vēlaties savus līdzekļus ieguldīt un sekot līdzi uzkrājumu veidošanai. Protams, jāizvērtē riski un blakusapstākļi. Tā, piemēram, tuvojoties pensijas vecumam nebūtu prātīgi ieguldīt uzkrājumus fondos ar lielākām un straujākām peļņas iespējām, bet milzīgu risku. Ieguldījumu fondus maksātājs var mainīt jebkurā brīdī.

Šādus uzkrājumus iespējams mantot. Maksātājs līgumā norāda
labuma guvēju, kas viņa nāves gadījumā, manto visus uzkrājumus.

Uzkrājošo dzīvības apdrošināšanu var veidot arī bērniem. Vecāki to var izvēlēties kā ieguldījumu bērna nākotnē. Pat ģimenes ar nelieliem ienākumiem var sākt veidot šādus uzkrājumus, jo maksājumiem nav jābūt lieliem un tos var veikt, piemēram, tikai reizi ceturksnī. Tādējādi arī nelieli maksājumi ilgākā laika posmā var veidot būtisku kapitālu nākotnei.

Līgumu iespējams arī lauzt pirms minimālā termiņa beigām un atgūt samaksāto, taču jārēķinās, ka tad droši vien vajadzēs atmaksāt no valsts saņemtos nodokļu atvieglojumus.

Advertisements
This entry was posted in Visi jaunumi and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.