Kas ir failu apmaiņa

Failu apmaiņa ir daudziem ļoti pazīstama darbība ar ko saskaras teju katrs interneta lietotājs. Parādoties internetam, cilvēki ir sākuši dalīties ar sev pieejamo informāciju, failiem un programmām, šādā veidā ļaujot arī citiem piekļūt failiem kas tiem var būt noderīgi.

Failu apmaiņai ir divas puses – likumīgā un nelikumīgā. Likumīgā failu apmaiņa ir dalīšanās ar dažādiem brīvi pieejamiem failiem un informāciju. Nelikumīgā puse ir dalīšanās ar failiem kas ir aizsargāti ar autortiesībām vai ir maksas. Daloties ar šāda veida failiem daudzi izvairās no samaksas par attiecīgo failu vai programmu.

Īpaši populāri ir torrenti. Torrenti ļauj dalīties ar dažāda veida failiem, filmām, programmām, mūziku un tamlīdzīgi, par to nemaksājot. Šādā veidā, cilvēkiem ir iespēja iegūt failus par kuriem, citādi, nāktos maksāt.

Protams, ne viss ir nelikumīgi, kā jau minēts ir arī likumīgā failu apmaiņa un arī tā ir ļoti populāra. Ir daudz dažāda veida failu kuri ir brīvi pieejami un daudzos portālos ir piedāvātas iespējas daudz ērtāk apmainīties ar šāda veida failiem. Atļaut citiem izmantot mums pieejamos failus nebūt nav nekas slikts, taču gadījumā kad tiek laupīta iespēja autoriem saņemt tiem pienākošos samaksu, tas ir pretlikumīgi un var arī radīt diezgan nopietnas problēmas.

Uzzini vairāk: https://www.vergs.lv/animacijas-filmas bez maksas.

Lai arī ir nelikumīga failu apmaiņa un ar to turpinās aktīva cīņa, internets piedāvā ļoti lielu brīvību tāpēc ir maz ticams, ka šāda prakse tiks izskausta.

Advertisements
This entry was posted in Visi jaunumi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.